Пошук
fidelium
+38 (063) 183-01-98

Договір оренди нежитлових приміщень

Договір оренди нежитлових приміщень | Адвокатське об'єднання Fidelium

Ви вирішили почати власний бізнес або прийшов час розширювати підприємство? Шукаючи приміщення для ведення своєї діяльності, важливо правильно оформити договір оренди нежитлових приміщень. Про те, як зробити це відповідно до букви закону, без нервування і зайвих фінансових витрат - розповідаємо нижче!

Особливості оформлення договору про оренду нежитлових приміщень в Україні

Договір регулює правовідносини (права і обов'язки), що виникають у зв'язку з передачею приміщення (офісу, складу, магазину) в оренду. Перед тим, як підписувати документи потрібно обговорити всі деталі, які будуть внесені в договір.

Основні умови оренди нежитлового приміщення передбачають вказівку:

 • орендованого об'єкта, з урахуванням його вартості і особливостей.
 • Періоду, на час якого орендарю надається будівлю або приміщення.
 • Орендної плати, з можливим урахуванням амортизації.

Особливостей повернення і можливого відновлення.

 • Положень про те, що обидві сторони повинні дотримуватися відповідальності і взятих на себе зобов'язань.
 • Умов повернення і викупу будівлі або приміщення.

Питань, що стосуються ремонту нежитлової нерухомості і компенсації можливій шкоді власнику.

Договір оренди нежитлових будівель та споруд в Україні обов'язково оформляти письмово, а якщо його термін перевищує три роки - необхідно нотаріально завірити документ! Факт усної угоди важко довести в суді, в разі якщо між орендодавцем і орендарем виник конфлікт.

Некоректно оформлений або незасвідчений договір суд визнає недійсним, навіть якщо він оформлений письмово. Це означає, що орендар змушений повернути нежитлове приміщення в тому вигляді, в якому воно перебувало до укладення угоди. Будь-які пошкодження і зміни компенсуються фінансово. Розмір компенсації розраховується на момент, платежу.

В правильно заповненому орендному договорі нежитлової нерухомості вказуються точні характеристики майна. До них відносяться:

 • ідентифікують дані.
 • Точне місцезнаходження.
 • Площа будівлі.
 • Наявність або відсутність земельної ділянки та інші відмітні риси об'єкта власності.

Якщо разом з приміщенням орендують і транспортні засоби, виробниче або офісне обладнання, радимо внести в договір серійні, реєстраційні та інвентаризаційні номери, а також технічні характеристики та деталі зовнішнього вигляду.

Визначаємо вартість майна і відрахування на амортизацію при оренді

Ціна об'єкта нерухомості позначена в документації попереднього власника. Її інвентаризаційну або реальну вартість найчастіше визначають після оцінки професійного оцінювача або комісією. Ідеальний варіант, який ми рекомендуємо - незалежна оцінка вартості нежитлового приміщення або будівлі, з внесенням цих показників в акт.

Додаткові фінансові витрати компенсуються тим, що буде отриманий об'єктивний результат і не виникнуть зайві суперечки. Користування земельною ділянкою, на якій знаходиться нежитловий об'єкт, відповідно до букви закону теж переходить у тимчасове володіння орендаря. Сюди відносяться прилегла територія та споруди в її межах.

Згідно з українським законодавством, для оренди нежитлового майна обов'язкові амортизаційні відрахування. Порядок амортизації визначається сторонами. На законодавчому рівні встановлено, що:

 • Ремонтувати, відновлювати або покращувати об'єкт нежитлової нерухомості дозволяється тільки за згодою орендодавця.
 • Власник майна має право на отримання фінансових ресурсів за допомогою удосконалення нерухомості орендарем, якщо той не має нічого проти.
 • Орендар в автоматичному порядку стає співвласником поліпшених або придбаних речей, куплених за згодою з господарем.

Таким чином, на практиці ці питання регулюються відносинами між сторонами. Деталі відразу прописуються в договорі оренди або в листі-пропозиції. Врахуйте, що є й інша сторона медалі - якщо новинка не відділяється від орендованого об'єкта без пошкоджень і шкоди - переходить у володіння господаря помешкання.

Термін договору оренди нежитлового приміщення

Зазвичай, якщо термін оренди не прописаний, договір оренди нежитлової нерухомості вважається оформленим на невизначений період. Договір продовження оренди і причини, що ведуть до її дострокового розірвання бажано прописувати спочатку. Так недобросовісні дії однієї зі сторін і інші фактори ризику не приведуть до значних фінансових втрат.

Навіть для людини, яка знає свої права і норми закону, дуже важлива юридична допомога. Послуги юристів - кращий інструмент для захисту від недобросовісних контрагентів. Адвокати компанії «Фіделіум» мають великий досвід у вирішенні цих питань. Звертайтеся і ми допоможемо скласти юридично коректний орендний договір, що захищає ваші права!

Коментарі

Відповісти за допомогою Facebook:

Отримати консультацію з нашими фахівцями

Cookies

Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти
в політиці щодо захисту персональних даних