Інформатору за виявлення корупціонера платитимуть 10% від можливої суми збитків

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект № 6225 згідно якого «інформатор» про корупціонера зможе отримати 10% від можливої суми збитків, які завдав або міг би завдати державі нечистий на руку чиновник. У пояснювальній записці до закону наголошується, що грошова винагорода дозволить стимулювати українців активно «здавати» корупціонерів правоохоронним органам. Передбачається, що виплачувати українцям гроші за корупціонерів буде Національне агентство з питань протидії корупції. Отримавши «відповідний сигнал», агентство протягом 30 днів повинно перевірити правдивість цієї інформації і оцінити суму реальних або можливих державних збитків, від якої власне, залежить і «премія» інформатору. Анонімні доноси преміюватись не будуть.

Для прикладу: «уряд США зміг отримати як мінімум 35 мільярдів доларів у вигляді штрафів і вкрадених грошей з 1986 року, при чому з 2007 по 2012 роки, число нових випадків викриття, зареєстрованих федеральною поліцією, збільшилось із 482 до 1148, із них кількість позитивних рішень щодо інформаторів зросла з 50 до 223 випадків. Комісія з цінних паперів і бірж у 2013 році виплатила інформаторам понад 14 мільйонів доларів».

Прийняття Закону сприятиме створенню більш ефективних механізмів боротьби з корупцією шляхом заохочення діяльності викривачів як осіб, які надають ефективну допомогу в запобіганні і протидії корупції і несуть досить високі ризики як самі, так і члени їх сімей.