Купити SIM-карту можна буде лише за документами, які посвідчують особу

На сайті Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України оприлюднено проект Закону України про внесення змін до Законів України «Про телекомунікації» і «Про радіочастотний ресурс України» щодо ідентифікації абонентів рухомого (мобільного) зв’язку та запровадження реєстрації кінцевого обладнання за міжнародним ідентифікатором. 

Проект Закону визначає, що Договір про надання телекомунікаційних послуг буде укладатися у письмовій формі або у будь-якій іншій формі. У разі укладення такого договору у будь-якій іншій формі ніж письмова буде здійснюватися обов’язкова реєстрація абонента в оператора, провайдера телекомунікацій з наданням оператору, провайдеру телекомунікацій відповідно до закону персональних даних абонентів – фізичних осіб.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації та Кабінет Міністрів України повинні у тримісячний строк з дня опублікування Закону прийняти передбачені ним нормативно-правові акти та привести свої рішення у відповідність до документа, а також забезпечити перегляд і приведення до порядку нормативних актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Зокрема, НКРЗІ пропонує збільшити перехідний період для того щоб абоненти, які зараз отримують послуги без укладення договорів, повинні будуть надати свої персональні дані операторам для реєстрації.

Окрім того, НКРЗІ також заявила про необхідність доопрацювати законопроект – щодо реєстрації IMEI-кодів.

Отже, якщо проект Закону буде прийнятим та набере чинності, фізичні особи, які користуються мобільним зв’язком зобов’язані будуть надати свої персональні дані для ідентифікації.

Юридична компанія «Фіделіум Груп»