"Перехідний період" для ФОП

Фізичних осіб-підприємців, які ще не встигли ліквідуватися, пропонується звільнити від сплати податку за новими ставками у першому кварталі 2017 року.

У законопроекті «Про внесення змін до деяких законів України щодо гарантування прав і законних інтересів суб’єктів малого і середнього підприємництва» №5633, зареєстрованому у Верховній Раді пропонується запровадити трьохмісячний перехідний період для здійснення реєстраційних дій по припиненню підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (що знаходяться на загальній системі оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність) без сплати єдиного соціального внеску за цей період. Якщо така особа за цей час не отримувала доходи, вона звільняється від сплати єдиного соціального внеску в розмірі 704 грн, як це було передбачено законодавством до 1 січня 2017 року.

Хочемо нагадати, що з 1 січня 2017 року набув чинності Закон України від 06.12.2016 №1774  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», що вніс зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до вказаних змін фізичні особи — підприємці, які не одержуватимуть доходів в 2017 році, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок, мінімальний розмір якого з 1 січня 2017 року становить 704 грн. До 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які не отримували доходи в звітному місяці, мали право не сплачувати єдиний соціальний внесок.

Зобов’язання сплачувати єдиний соціальний внесок незалежно від наявності доходу створило незручності для багатьох категорій фізичних осіб. Це призвело до того, що після підписання Президентом змін до Податкового кодексу, за тиждень в Україні ліквідовано 11 000 ФОП.