ВРУ та Президент надали "зелене світло" фрілансерам

Парламент України прийняв у першому читанні законопроект № 4496 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг, що має на меті підтримати українських фрілансерів.

Завдяки прийняттю закону IT-галузь, консультанти, бухгалтери, юристи та фрілансери, які постачають послуги закордон (і цим приносить валютну виручку в Україну), чекає ряд нововведень.

Основним завданням прийняття цього Закону є спрощення процедури укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також скасування валютного контролю для операцій з експорту послуг. Закон передбачає, що експортери послуг можуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а і в електронній, а також шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями, або шляхом виставлення рахунку (інвойсу). Крім того, закон закріпив заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською. Також, згідно із законом рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Відповідно до цих змін рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналогу власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронного підпису одноразовим ідентифікатором. При цьому, необхідним буде лише підпис експортера. Згодою з обсягом і якістю наданих послуг визнаватиметься факт оплати нерезидентом виставленого рахунку.