Пошук
fidelium
+38 (063) 183-01-98

Як не втратити права через алкоголь, незаконні дій співробітників поліції і медичних установ

 Як не втратити права через алкоголь | Адвокатське об'єднання Fidelium

Не кожен водій, який втратив права через «водіння в нетверезому вигляді» насправді вживав алкоголь перед тим, як сідати за кермо. Тому автомобіліст повинен бути пильним і знати як не втратити права через звинувачення поліції в такому порушенні і як правильно себе вести, якщо зупинили з підозрою на алкогольне сп'яніння. Докладні рекомендації про те, що робити в такій ситуації, читайте в нашій статті!

Хочете посперечатися про причини зупинки? Попереджаємо: це не найкраща ідея.

Сьогодні інтернет буквально кишить відеороликами, в яких водії транспортних засобів полемізують з представниками патрульної поліції, і частіше за все, у підвищеному тоні. Перед тим, як сперечатися з поліцейськими, радимо тверезо оцінити всі «за» та «проти».

Звернемося до законодавства. Поліцейський обов'язково повинен проінформувати водія автомобіля про конкретну причину зупинки. Запам'ятайте: з метою перевірки на стан алкогольного сп'яніння зупинка не передбачена! Представник закону має право зупинити машину в тому випадку, якщо автомобіліст порушує правила дорожнього руху.

Згідно з пунктом 2.9 Правил дорожнього руху, керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння категорично заборонено! Багато водіїв, яких зупиняли поліцейські, обурюються, вважаючи що патрульні не можуть розпізнати, п'яний або тверезий чоловік знаходиться за кермом. Відповідно, вони вважають, що ніяких документів пред'являти не повинні.

Обурених водіїв можна зрозуміти, адже якщо зупинили просто так і ще вимагають пройти огляд на алкоголь, що займає до 30 хвилин часу, дуже прикро.

Однак адвокати компанії «Фіделіум» радять в таких випадках не відмовлятися пред'являти права патрульної поліції. Якщо ви відмовитеся надати документи, правоохоронці, швидше за все, складуть протокол за ст. 185 КпАП за злісну непокору вимозі поліцейського або навіть ще гірше - по ст. 130 КпАП, якщо водій не згоден на огляд. Щоб повернути водійські права свою правоту доведеться доводити в судовому порядку!

Відмовляєтеся від огляду - визнаєте вину

Чомусь багато хто вважає, що якщо йому висувають звинувачення водіння в нетверезому вигляді або висловлюють підозру на наркотичне сп'яніння, то поліцейський повинен довести вину водія. Ця позиція є хибною!

Якщо автомобіліст відмовляється проходити огляд, він здійснює правопорушення за статтею 130 КУпАП. Був він п'яний чи ні вже не важливо. Коли огляд водіїв не відбулося, це саме по собі правопорушення.

Відзначимо, що правоохоронці часто користуються необізнаністю більшості автомобілістів.

Як це відбувається?

Патрульний зупиняє машину і пропонує людині, що знаходиться за кермом, проїхати для проходження огляду в медичний заклад. У випадках, коли водій демонструє невпевненість в собі, йому надходить інша пропозиція - нікуди не їхати, а скласти протокол на місці, а також повернути водійське посвідчення і відпустити або пішки або з іншою особою за кермом.

Як правило, людина на радощах, що все обійшлося малою кров'ю, забуває поцікавитися, що йому загрожує в цьому випадку. На практиці це таке ж саме покарання, як водієві, який пройшов алкотест та який встановив перевищення допустимої норми алкоголю. Наївному автомобілісту загрожує 10200 грн. штрафу та позбавлення водійських прав строком на 1 рік.

Порядок медичного огляду водіїв в Україні

Перевірка на алкогольне сп'яніння згідно з буквою закону проходить таким чином:

 • Патрульний називає суть вчиненого правопорушення - керування в нетверезому вигляді і усуває водія від керування автомобілів, а також пропонує пройти алкотест добровільно.
 • За фактом перевірки складається протокол, в якому зазначаються ознаки сп'яніння. Правоохоронець зупиняє двох свідків і записує їх дані в протокол.
 • У ході перевірки поліцейський дістає алкотестер і інформує потенційного правопорушника про те, як буде проходити тест. Він повинен показати документи на прилад.
 • Якщо після того, як водій подує в трубку результат менше 0,2 проміле, поліцейський вказує у відповідній графі, що алкоголю в крові не виявлено. Після цього він віддає копію протоколу водія і відпускає його.
 • Якщо результат більше 0,2 проміле, водієві задають питання, чи згоден він з результатами тесту. Якщо згоден, то його відпускають, а протокол. Якщо автомобіліст не згоден, його направляють на огляд до медичної установи.

Порядок огляду на алкоголь в медичній установі дещо відрізняється:

 • На момент приїзду в пункт огляду поліцейський повинен заповнити протокол і направлення, але вписувати туди дані, отримані за допомогою алкотестера він не має права!
 • Лікар заповнює акт про огляд і проводить дослідження по 12 пунктам.
 • Через 20 хвилин після першої перевірки водія вона проводиться повторно.
 • У водія беруться біологічні проби - сеча, слина, змиви рук, поверхні губ шкіри обличчя в дві ємності. Одну з них досліджують, іншу зберігають протягом 90 днів на випадок, якщо водій захоче замовити повторну експертизу під час суду.
 • Висновок про результати складається в трьох примірниках.

Якщо водія визнали п'яним, автомобіль блокується спецзасобом.

 • Протокол передається до суду, а автомобілісту загрожує позбавлення прав за алкоголь.

Не погоджуйтеся з результатами алкотесту на місці зупинки

Алкотест проводиться або поліцейським на місці зупинки або кваліфікованим лікарем в медичній установі, наприклад, поліклініці. На місці представник патрульної поліції проводить тест на наявність алкоголю за допомогою спеціального технічного засобу, наприклад, Драгер. Якщо результати огляду вас не влаштовують, не радимо погоджуватися. Обов'язково вимагайте доставки в медустанову, щоб провести додаткове обстеження там.

Якщо поліцейський відмовляється виконувати ваше прохання, настійно рекомендуємо зафіксувати цей факт в протоколі в графі «пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності».

Не забувайте фіксувати те, що відбувається

Постарайтеся зафіксувати все, що відбувається після зупинки вашого автомобіля на відео. На формі патрульних є відеокамери, матеріали з яких можуть використовуватися в суді для доведення або спростування провини водія.

Але поліцейський не зобов'язаний фіксувати час спілкування з водієм повністю, тому в суд потраплять тільки фрагменти того, що відбувається. Матеріали відеоспостереження, витребувані адвокатом, часто вимагаються судом. При цьому звертаємо увагу, що зберігаються вони не більше 30 днів.

Важливо вказати порушення з боку поліцейського в протоколі

Не відмовляйтеся підписувати протокол. Але обов'язково відзначте порушення з боку патрульного. Порушенням вважається:

 • Не надали сертифікат на алкотестер.

До огляду не притягнуті поняті.

 • Понятими виступають особи, які заздалегідь підготовлені правоохоронцями.
 • По результату алкотесту вам не вручили акт огляду.

Чи не доставили до медичного закладу для проходження огляду.

Як уникнути позбавлення прав за алкоголь, якщо справа дійшла до судового розгляду? Звернутися за допомогою до адвокатів компанії «Фіделіум», які мають великий досвід у вирішенні таких питань. Щоб записатися на консультацію, телефонуйте за вказаними на сайті телефонами. Ми захистимо ваші права!

Коментарі

Відповісти за допомогою Facebook:

Отримати консультацію з нашими фахівцями

Cookies

Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти
в політиці щодо захисту персональних даних