Пошук
fidelium
+38 (063) 183-01-98

Як вести себе з поліцейським: поради автомобілісту

Як вести себе з поліцією водієві | Адвокатське об'єднання Fidelium

Сьогодні патрульна поліція наділена великим обсягом повноважень щодо охорони громадського порядку та запобігання правопорушень. До компетенції правоохоронців також входить контроль за безпекою дорожнього руху.

Ви автомобіліст і багато часу проводите за кермом? Тоді вам напевно треба знати, як поводитися з поліцією і правильно спілкуватися з патрульними поліцейськими.

На жаль, від службових помилок і перевищення повноважень не застрахований ніхто. Захистіть себе, запам'ятавши алгоритм поведінки для водія автомобіля, зупиненого поліцією!

Причини зупинки ТЗ в Україні 2020 рік

Законодавство дає чіткий перелік підстав, через які автомобіль можуть зупинити патрульні поліцейські:

  • Порушення правил дорожнього руху.
  • Явні ознаки того, що автомобіль несправний.
  • Вантаж, який перевозить машина, становить загрозу для безпеки інших учасників дорожнього руху.
  • Неправильне використання звукових або сигнальних пристроїв транспортного засобу.
  • Номерний знак відсутній або закріплений в недозволеному місці. Також співробітник патрульної поліції має право зупинити автомобіль, якщо номера на ньому неможливо розглянути через великий шар бруду.
  • Якщо виникла підозра, що ви, ТС або пасажири причетні до ДТП або порушень закону.
  • Якщо автомобіль знаходиться в розшуку.
  • Звичайно, це далеко не весь перелік, за якими авто можуть зупинити патрульні. Але важливо запам'ятати, що поліцейський повинен представитися, пред'явити документи і пояснити вам причину зупинки, посилаючись на конкретну статтю законодавства, що регулює роботу поліції.

Що треба пам'ятати водієві, якого зупинили?

Якщо вас зупинив поліцейський, зробите зупинку дотримуючись правил дорожнього руху. Вимогу зупинитися з порушенням ПДР треба зафіксувати на авторегістратор, відеокамеру або інший носій.

Запам'ятайте: виходити з ТС ви не зобов'язані! Цілком достатньо опустити бічне скло.

Вас можуть попросити вийти тільки в разі, коли у поліцейського є підозра з приводу алкогольного сп'яніння водія або його участі в складі злочину. Прохання вийти з машини може прозвучати, коли треба усунути технічні неполадки автомобіля або надати допомогу іншим людям.

Є ймовірність, що правоохоронець зажадає водійське посвідчення або інші документи автомобіліста. Радимо в свою чергу поцікавитися документами представника правоохоронних органів, відзначити особисті дані та інформацію з нагрудного значка. Вимога поліцейського передати ваші документи безпосередньо йому в руки вважається протизаконним.

Патрульний не має право нешанобливо звертатися до автомобілісту, лаятися, вживати ненормативну лексику. Якщо він веде себе подібним чином - зафіксуйте всю цю інформацію і відзначте номер патрульного автомобіля. Такі дії з вашого боку законодавство не забороняє.

Огляд автомобіля або поверхнева перевірка можливі тільки у виняткових випадках. Поліція може попросити відкрити багажник і двері салону, але не має права торкатися до ваших речей. Тобто, вміст ТЗ водій показує самостійно.

Потрапили в неприємну ситуацію з патрульної поліцією і вважаєте, що ваші права порушили? Без кваліфікованої юридичної допомоги не обійтися! Адвокати компанії «Фіделіум» мають великий досвід у вирішенні подібних питань. Ми не тільки надамо детальну консультацію, а й захистимо ваші інтереси!

Коментарі

Відповісти за допомогою Facebook:

Отримати консультацію з нашими фахівцями

Cookies

Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти
в політиці щодо захисту персональних даних